Parohia Găujani

• Parohia Găujani

Înălţarea Domnului la Parohia Găujani

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul Învățământ și Activități cu Tineretul, miercuri, 8 iunie 2016, la Parohia cu hramul „Înălţarea Domnului” din satul Găujani, părintele paroh Dinescu Claudiu împreună cu părintele Negoescu Daniil de la Parohia Grebleşti şi părintele Rodinel Mureșan de la Parohia Bumbuieşti, au oficiat cu prilejul hramului slujba Vecerniei.

13 Iunie 2016
  • Procesiune cu Sfintele Icoane în Protopopiatul Călimăneşti

Cu binecuvântarea ÎPS Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul, Biroul de Cateheză al Protoieriei Călimăneşti a desfăşurat sub coordonarea Preotului Prof. Chima Vasile Marian diferite activităţi menite să încununeze Duminica Ortodoxiei.

21 Martie 2016