Parohia Cheia

• Parohia Cheia

Cateheze în Eparhia Râmnicului, în a cincea săptămâna a Postului Mare

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul, au fost susţinute cateheze în Eparhia Râmnicului în a cincea săptămână a Postului Mare.

18 Aprilie 2016
  • Parohia Cheia

Mărţişorul bucuriei

Cu binecuvântarea ÎPS Părinte Varsanufie, Arhiepiscopul Râmnicului, prin Sectorul Învăţământ şi Activităţi cu Tineretul, preotul paroh Lică Nicolae din Parohia Cheia, oraşul Băile Olăneşti, a desfăşurat o acţiune social - filantropică.

Luna Martie ne duce  cu gândul la speranţă, la viaţă, la încolţirea seminţei semănate, de aceea, la început lunii martie,  Parohia Cheia,  împreună cu Fundaţia Rebenciuc au derulat acţiunea Mărţişorul bucuriei, în cadrul căreia 20 de familii au primit daruri constând în zahăr, ulei, orez, mălai, făină şi alte alimente.

2 Martie 2016